_

BAŞKAN BAĞLAMIŞ KURBANLIK FİYATLARINI AÇIKLADI


Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kurban Bayramı öncesi kurbanlıkların tavsiye fiyatlarının belirlendiğini belirterek, "Erkek büyükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 150 TL, erkek küçükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 125 TL, damızlık vasfını yitirmiş dişi büyükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 140 TL, dişi küçükbaş koyun perakende canlı kilogram fiyatı ise 100 TL olarak belirlenmiştir" dedi.
KTB Başkanı Recep Bağlamış, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi açıklamalarda bulundu. Başkan Bağlamış, "Başkanlarımızla birlikte yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, kurbanlık tavsiye fiyatları, erkek büyükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 150 TL, erkek küçükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 125 TL, damızlık vasfını yitirmiş dişi büyükbaş perakende canlı kilogram fiyatı 140 TL, dişi küçükbaş koyun perakende canlı kilogram fiyatı ise 100 TL olarak belirlenmiştir" diye konuştu.
TAVSİYE EDİLEN KESİM FİYATLARINI AKTARDI
Vakıflar, dernekler, yardım kuruluşları için tavsiye edilen toptan fiyatlara değinen Bağlamış, "Erkek büyükbaş canlı kilogram fiyatı 135 TL, damızlık vasfını yitirmiş dişi büyükbaş canlı kilogram fiyatı 125 TL'dir. Tavsiye edilen kesim fiyatları ise, büyükbaş kesim ücreti 2 bin 500 TL, küçükbaş kesim fiyatı 500 TL, büyükbaş parçalama paylama fiyatı 2 bin TL, küçükbaş parçalama paylama fiyatı 500 TL, 1 kilogram kıyma çekim ücreti ise 8 TL olarak belirlenmiştir" ifadelerini kullandı.
'İLİMİZDE YETERİ KADAR KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ HAYVANIMIZ BULUNMAKTA'
Sözlerini sürdüren Başkan Bağlamış şöyle konuştu: "İlimizde yeteri kadar küçükbaş ve büyükbaş hayvanımız bulunmakta olup, vatandaşlarımız Kurban Bayramı öncesi yapılan spekülasyonlara kesinlikle inanmasınlar. Vatandaşlarımız belediyelerimiz tarafından kurulan kurban pazarlarından veya besi çiftliklerinden gönül rahatlığıyla kurbanlıklarını alabilirler. Küpesi olmayan hayvanları almamalarını konusunda dikkatli olmalarını özellikle rica ediyorum. Veteriner Sağlık Raporu olmayan, çok zayıf olan, gebe veya yeni doğum yapmış olan, yüksek ateşi olan, bakışları ve dış görünümü canlı olmayan, salya akıntısı bulunan, uzuvları eksik olan hayvanlar satın alınmamalıdır. Hayvan kesimlerini ise Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan ruhsat alınmış mezbaha ve kombinalar veya Belediyelerimizce belirlenen geçici kesim yerleri ile besi çiftliklerini tercih edebilirler.

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel