_

BAŞKAN BAĞLAMIŞ SÖZLEŞMELİ BESİCİLİK İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI


Kayseri Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından, Türkiye Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Sn. Mustafa Kayhan ile Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Sn. Bülent Tunç’un katılımıyla “Sözleşmeli Besicilik İstişare Toplantısı” düzenlendi.
Proğrama katılım gösteren Başkanımız Recep Bağlamış bir konuşma gerçekleştirerek üye Firmalarımızdan gelen talep ve sorunları dile getirdi.
Başkan Bağlamış konuşmasında şu ifadeleri kullandı.
“ Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci tarafından daha önce açıklandığı üzere, verim odaklı hayvancılığı geliştirmek ve kırmızı et tedarik zincirini daha da güçlendirmek amacıyla tarafların ortak kazancına dayalı, sektörde örnek bir üretim modeli olan Sözleşmeli Besicilik Projesi hayata geçirilecek.
Yerli ve milli üretim ilkesi ile hayata geçirilecek proje kapsamında planlı üretim ile hem İlimizde faaliyet gösteren besicilerimiz hem de Ülkemiz kazanacak.
Sürdürülebilir ve planlı üretimi amaçlayan sözleşmeli besicilik uygulamasını Kayseri Ticaret Borsası olarak destekliyoruz.
İlimize, ülkemize, üreticilerimize ve sektörümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.
Diğer taraftan kırmızı et sektöründe yaşanan maliyet artışları malumunuzdur, üreticilerimizin maliyetlerinin düşürülmesi adınada bir takım önlemlerinde alınması gerektiğini düşünüyoruz;
Bu kapsamda Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği yapan işletmelere zararlarını karşılayacak nispette geriye dönük teşvik uygulaması yapılması,Besicilikte karkas başına verilen desteğin ve buzağı desteğinin artırılması,Besi işletmelerinde kullanılan elektrik fiyatının indirimli tarife üzerinden belirlenmesi,besi işletmelerine yem ham maddelerinin sübvansiyonlu olarak verilmesi ve sadece arpa değil mısırında bu uygulamaya dahil edilmesi sektörümüz adına önemli olacaktır.
Değerli Protokol, kıymetli katılımcılarımız, sizlerle bir araya gelmişken bir önemli müjdeyide buradan duyurmak istiyorum.İlimiz ve Bölgemiz için önemli gördüğümüz Canlı Hayvan pazar yeri ve Borsası projemizde de sona yaklaştığımızı; şehrimizde 1500 Büyükbaş hayvan ve 1000 küçük baş hayvan kapasitesine sahip, 80 kişilik modern satışların yapılabileceği mezat salonu sahip ve geleneksel satışların da yapılabileceği Bölgesel ve ulusal anlamda en yenilikçi ve son sistemle donatılmış canlı hayvan Pazar yeri ve borsasısını 2023 Ocak ayına kadar bitirip faaliyete geçireceğimizide bildirmek istiyorum.

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel