_

Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Ticaret Borsası “ Ahi Evran Ruhuyla Esnafım” ulusal fotoğraf yarışması düzenledi


2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri" kapsamında Erciyes Üniversitemiz ve Kayseri Ticaret Borsamızca, “ Ahi Evran Ruhuyla Esnafım” ulusal fotoğraf yarışması ödül töreni düzenledik.
Borsa olarak yarışmanın ana sponsoru olduk.
Törende dereceye giren sanatçıya ödülünü taldim eden Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış şöyle konuştu.
“ 2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri" kapsamında Erciyes Üniversitemiz ve Kayseri Ticaret Borsamızca ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz “ Ahi Evran Ruhuyla Esnafım” ulusal fotoğraf yarışması ödül törenine hoş geldiniz.
Doğumunun 850. yılı olan 2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran’ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik müessesini dünya milletlerine en doğru şekilde anlatmak, bu kutsal emaneti sonraki nesillere aktarmak amacıyla unutulmaya yüz tutmuş, Ahilik geleneğini fotoğraf sanatıyla tekrardan gelecek kuşaklara belgeleyerek aktarmak için düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasında dereceye giren çok değerli yarışmacılarımızı canı-gönülden kutluyorum.
Dünyanın hiçbir yerinde esnaf ve sanatkâr bizimki gibi ilim, ahlak ve sanatı birleştiren köklü bir geleneğe, tarihi bir role sahip değildir. Ecdadın bize miras bıraktığı bu köklü kurumla iftihar ediyoruz.
Ülkemizin gelişmesinin, büyümesinin, hedeflerine doğru adım adım yol almasının kökleri esnaf çalışkanlığına ve ahlakına uzanır. Bu nedenle esnafımızı milletimizin emaneti, bugünümüzün ve yarınımızın manevi teminatı olarak görüyoruz.
Böylesine önemli bir etkinlikte, Kayseri Ticaret Borsası olarak sponsorluk görevini üstlenmek camiamız adına gurur vesilesi olmuştur. İmkanlarımız çerçevesinde Üniversitelerimizle işbirliği yapmaya devam etmek istiyoruz.
Bu güzel buluşmaya vesile olan Pir Ahi Evran Veli başta olmak üzere, Sayın Rektörümüze, değerli hocalarımıza, proğramın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Ebediyete irtihal eden ahilerimizi, esnafımızı, sanatkârımızı rahmetle yâd ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.
#kayseriticaretborsası
#erciyesüniversitesi
#ahilik
#yarışma

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel