_

BORSAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME PROGRAMI DÜZENLEDİK


Borsamız ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Mustafa Şahin’in teşrifleri, üretici firmalarımızın katılımlarıyla “ Kırsal Kalkınma ve Yatırımların Desteklenmesi Proğramı “ düzenledik.
Proğramda açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış şunları söyledi.
“ Tarım ve hayvancılık sektörü; milli gelire ve istihdama yaptığı katkının yanı sıra, gıda ve sanayi açısından temel ihtiyaç maddelerini üreten bir sektör olması nedeniyle stratejik önem taşımaktadır.
Kırsal kalkınma programı ve benzeri hibeleri, tarım ve hayvancılık sektörü için büyük önem arz etmektedir. Süt-kırmız et – beyaz et- meyve ve sebze sektörlerinin modern bir yapıya kavuşması için hibe fonu sağlayan bu program içerisinde yeni dönemde İlimize daha fazla bütçe verilmesini ve yatırımların ilimizde artması adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyük Kılıç’ın yoğun gayret ve destekleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Kayseri ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörü önemli bir paya sahiptir. Ayrıca, tarımsal potansiyelin yüksek olması ve bölgenin hızlı sanayileşme sürecine girmesi, tarım ile birlikte tarıma dayalı sanayi sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.
Tarımsal ve hayvansal ürünlerin değerlendirilmesi ve pazarlanmasında İlimizde bulunan tarımla ilgili kurum ve kuruluşların, borsaların, kooperatiflerin, üretici birliklerinin katkısı büyüktür.
İlimizin çevre illere göre ulaşım açısından merkezi konumda bulunması, bölgedeki ve çevresindeki illerle karşılaştırıldığında tarımsal üretim ve potansiyelinin yüksek olması, tarım ve hayvancılığın ekonomimize katkı sağlaması anlamında büyük öneme sahiptir.
İlimizin güçlü tarım potansiyeli ve verimli tarımsal yapısı göz önüne alındığında, tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesinin ve bu alanda yapılacak yatırımların gerekliliğinin oldukça elzem olduğunu belirtmek isterim.
Bizler Şehrimiz adına Kamu kurum kuruluşlarımızla; büyükşehir belediyemizle şehrimiz adına yapılacak çalışmalarda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz.
Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç başkanım, tarım ve hayvancılık alanında gittiğimiz her projede sağolsun bizleri canı gönülden destekledi, asla yalnız bırakmadı, ilçelerimize yapılan tarımsal yatırımlarda, hayvancılık alanında yapılan beydeğirmeni projesinde ve Tarıma dayalı ihtisas OSB kuruluş çalışmalarında şehrimiz için mücadelemizde hep yanımızda oldular. Ben kurumum ve şahsım adına bir kez daha Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç başkanıma minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
İlimizin tarım ve hayvancılığının gelişmesi için gece gündüz çırpınan, bizlerle gayet uyumlu çalışan İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Mustafa Şahin beye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”
#kayseriticaretborsası
#recepbağlamış
#memduhbüyükkılıç

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel