_

16.KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK, GIDA FUARI VE TÜRK DÜNAYSI AKRABA TOPLULUKLARI TARIM FUARININ AÇILIŞINA KATILDIK.


Bu yıl 16.'sı düzenlenen Kayseri Tarım, Hayvancılık, Gıda Fuarı ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı açıldı.
Borsa olarak standımızı kurup, üyelimizin üretttiği ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdik.
Açılışta bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış şunları söyledi.
“ Firmaların ürünlerini tanıtarak pazar imkanlarını artıracağı ve geniş bir kitleye ürünlerini daha kolay tanıtabilecekleri tarım fuarımız ilimiz ve ülkemiz ekonomisine de olumlu katkılar sağlayacaktır.
Kayseri denince akla sucuk, mantı ve pastırma geldiğini artık tüm Türkiye kabul etmiş durumda. Bunun yanı sıra bu ürünlere çerezlik ay çekirdeği ve kabak çekirdeği, gilaburu, istiridye mantarı, solucan gübresi, gibi daha birçok ürün ilave edebiliriz.
Biz Kayseri Ticaret Borsası olarak fuarları oldukça önemsiyoruz. Üyelerimizin tüm Türkiye’de ve Dünya’daki fuarlara iştirak etmelerini teşvik ediyoruz.
Kayseri artık son yıllarda önemli bir fuar şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu fuarlar sadece şehre, çiftçilerimize katkı sunmuyor. Aynı zamanda bir sanayi şehri, bir ticaret şehri olan Kayseri'nin tarımsal sanayisine de önemli bir rota çiziyor."
Geleceğin sektörünün tarım ve gıda olduğunu tüm Dünya, pandemi döneminde bir kez daha net olarak kabul etmiştir. Gıda sektöründe başarılı olmak için tarımsal sanayiye destek verilmesinin zorunlu olduğunu altını çizerek vurgulamak istiyorum. Toprağa, suya hâkim olan insanların gelecekte dünyaya hâkim olacağını söyleyebiliriz.
Tarım ve hayvancılığın dünya ekonomisinde önemli bir konumda olduğunu ve Kayseri'nin de doğru proje ve politikalarla ekonomik değer oluşturabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etmek istiyorum.
Bu fuar sadece çiftçilerimize üreticilerimize değil, medeniyet şehri olan Kayseri'mizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır.
Sözlerime burada son verirken, Kayseri ve Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları tarım fuarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
#kayseriticaretborsası
#tarımfuarı
#recepbağlamış

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel