_

KAYSERİ ŞEKER’DEN KAYSERİ TİCARET BORSASINA ZİYARET


Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı Borsamızda ağırladık.
Ziyaret kapsamında Şeker fabrikasının genel durumu, halka arz süreci ve ISO 500 sıralaması hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Kayseri Şeker Başkanı Hüseyin Akay’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Bağlamış, Kayseri Şeker, şehrimizin gururu. Aynı zamanda Borsamızın en fazla tesçil yaptıran üyesi.
Orta Anadolu’daki binlerce çiftçimize gelir ve geçim kaynağı olan Kayseri Şeker’in ekonomimize, istihdama ve yatırıma büyük katkısı var.
Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında ilk 500’e girdi.
Kayseri Şeker, şehrimizdeki 15 kuruluş arasında 2’nci sırada yer alarak gururumuz oldu dedi.
Kayseri Şeker’in halka açılmasıyla ilgili görüşlerini ifade eden Başkan Bağlamış, “İlk defa Türkiye'de şeker sektöründe faaliyet yürüten bir kooperatif kuruluşu böyle bir teşebbüsü gerçekleştirme noktasına geldi. İnşallah Sermaye Piyasası Kurulu’ndan biran önce karar verilir.
Kayseri Şeker’in yatırım ve büyüme planlarını gayet başarılı buluyoruz.
Tüm halkımızın da Kayseri Şeker’e sahip çıkmasını bekliyoruz.
Kayseri Şeker’in halka arz noktasında Yönetim Kurulu adına bilgilendirme de bulunmak için ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Başkan Akay şöyle konuştu:
“ Kayseri Şeker sektöründe bir ilki gerçekleştirme konusunda teşebbüste bulundu. Halka arz çalışmaları konusunda Sermaye Piyasa Kuruluş süreci devam ediyor.
Kayseri Şeker, şehrimizin değerli bir markası.
Kayseri Şeker bizim sevdiğimiz şehrimizin adını taşıyan beğenerek kullandığımız bir marka haline geldi.
Bunu daha kurumsallaştırmak, daha geliştirmek ve Kayseri’nin ismini en olumlu şekilde hem Türkiye’de hem de dünyada duyurmak adına bu girişimi yapıyoruz.
İşte bizde gerek sektörün sorunlarının olduğu bir ortamda gerekse pandemiden kaynaklı sorunların olduğu süreçte yeni bir açılım, yeni bir çözüm ortaya koymak için teşebbüste bulunduk.
Bunu ümit ediyorum hayırlı sonuçlandırırız.
Sonuçlanması halinde de Kayseri Şeker’in her şekilde faydasına olabileceği; hem kurumsal anlamda hem de yönetim ve finansman anlamında olumlu bir sonuç ortaya çıkacak.
Böylece sektörde daha da güçlü hale geleceğimize de inanıyorum” dedi.
Kayseri Şeker
#kayseriticaretborsası

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel