_

Kayseri Ticaret Borsası İle Ziraat Bankası Arasında Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü İmzalandı


Kayseri Ticaret Borsası ile Ziraat Bankası arasında, “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” ürünü için iş birliği protokolü imzalandı.
Ziraat Bankası ile imzalanan protokolle, ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı için işbirliğine gidilecek.
Gerçekleşen İşbirliği protokolü ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış şöyle konuştu. “ 10 Aralıkta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Hüseyin Aydın’ın katılımı ile Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesinin tanıtımı gerçekleşti.
Bu proje ile TOBB çatısı altındaki tüm üyelere kolay finansman imkânı sağlanmış oldu.
Protokol kapsamında çalışmalarımız kazan-kazan anlayışıyla sürdürülecek. Tedarik zincirinin işleyişi ve devamlılığı daha da kolay olacak.
Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılacak.
Bu sayede üreticiler ve satıcılar tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabilecekler” dedi.
Başkan Bağlamış, yeni ürünün alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kurduğunu belirterek “ Üye işyeri ve kurumsal kart altyapısı üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sağlıyor. Böylece alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabiliyor.
Sisteme katılan alıcı ve satıcı firmalarımız kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapabilecek ve bu sayede iş hacimlerini arttıracaklar. Ödemeler esnek vadelendirme ile yapılabilecek ve bu da nakit akışlarını rahatlatacak. Kısacası, mal almak gerektiğinde bu kart ile para ödemeden satın alma yapabilecekler. Satıcı da, bu kimdir diye endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek” diye konuştu.
Başkan Bağlamış, protokolün hayata geçmesine öncülük eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.
@TOBBiletisim
@ziraatbankasi
#kayseritcaretborsası

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel