_

Kayseri’de Ürün Deseni Değişiyor


​İl Müdürümüz Mustafa Şahin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Demirbaş ve İncesu İlçe Müdürü Bülent Temizsoy ile birlikte İncesu İlçesi Garipçe Mahallesinde bulunan çiftçilerimizden Mustafa Kafa' ya ait salçalık domates hasadına katıldı.

Kayseri olarak Erciyes'in eteklerinde çiftçilerimizin yoğun emek ve gayretleri sonucu    600 dekar alanda 6 bin ton domates yetiştirilmiştir. Çiftçilerimizin sözleşmeli olarak yetiştirmiş oldukları salçalık domatesler kepçe yardımı ile tırlara yüklenerek Konya başta olmak üzere birçok ildeki salça fabrikalarına gönderilmektedir.

İl Müdürümüz Mustafa Şahin hasatta yaptığı açıklamada: "Bu yıl ilçemizde birim alandan verim olarak ortalama 10 ton ürün alınmıştır. İncesu ilçemizde iklim ve toprak yapısıyla kaliteli domates yetiştiriciliğinin yapılabileceği ispatlanmıştır. Bugün hasatta da gördüğümüz gibi verim genel ortalama seviyesinde gerçekleşmektedir. Kurum olarak teknik ekibimizle bizler de üreticilerimizin alın terinin karşılığını alabilmesi adına onların yanında olacağız. Kayserimizi salçalık domates üretiminde de söz sahibi şehir yapma konusunda yoğun mücadele içerisindeyiz. Üreticilerimiz için bereketli bir sezon olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel