_

Gıda Terörüne Pandemi Sürecinde de Geçit Yok


İlimizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişi sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Pandemi sürecinde de büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

 

Kocasinan İlçe Müdürlüğümüz Kontrol Görevlileri tarafından Alo Gıda 174 hattına gelen bir şikayet ve ihbarın değerlendirilmesi üzerine ilçe sınırları içerisinde bulunan bir adreste yapılan resmi kontrolde, işlemenin onaysız olarak sağlıksız koşullarda süt ürünleri ürettiği tespit edilmiştir. İşletmede insan tüketimine uygun olmayan, izlenebilirliği sağlanamayan ve onaysız olarak üretilen yaklaşık 2 ton süt ürünü yediemine alınmış ve yaklaşık 1.5 ton süt ürünü kontrol görevlilerimiz nezaretinde belediye çöplüğünde imha edilmiştir.

 

İşletmeye 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari yaptırım kararı uygulanmış ve işletmenin faaliyeti durdurulmuştur.

 

Müdürlüğümüz bir taraftan Pandeminin etkileri ile mücadele ederken diğer taraftan da Gıda teröristlerine göz açtırmamaya devam etmektedir.  Yapılan denetimlerin amacına ulaşması için tüm vatandaşlarımızın bilinçli ve dikkatli birer tüketici olmaları, aldıkları ürünlerin etiket bilgilerini mutlaka okumaları, dökme olarak tabir edilen menşei belli olmayan veya şüpheli olan gıdalara yönelmemeleri gerekmektedir.

Halkımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için sürekli ve etkin gıda denetimlerimiz devam etmektedir.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel