_

Kayseri Ticaret Borsası Onur Gecesi


KAYSERİ TİCARET BORSASINDAN MUHTEŞEM TÖREN

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) 2017 yılında en çok tescil yaptıran 10 firmaya düzenlenen törenle plaket verdi. 

Mahall Garden Kongre ve Balo Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine, Vali Süleyman Kamçı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Tarım İl Müdür Yardımcısı Sami Yılmaz, KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Meclis Başkanı Fahrettin Çalışkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet İştahlı, Bekir Çizmeli, Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Karaca, İsa Yürdem, ve çok sayıda meslek üyesi katıldı.
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış yaptığı konuşmada Kayseri Ticaret Borsası olarak vizyonun 2023 yılında işlem hacmi olarak ilk 10 borsa arasına girmek olduğunu vurgulayarak, "Hedeflerimize ulaşmak için üye oryantasyon eğitimi, TOBB iş birliği ile teknoloji buluşmaları konferansları yapıldı. İzmir Ticaret Borsası ile şubat ayında E-ticaret anlaşması yapılıp, üyelerin burada ürünleri alıp satma imkanı sunuldu. İlerleyen dönemde borsayı A plus seviyesine çıkarmak, canlı hayvan pazarı, hububat ticaret merkezi ve satış salonu kurmak  diğer çalışmalarımız arasındaki faaliyetlerdir" dedi.
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise tarım ve hayvancılığın Türkiye'de gözardı edilmemesi gerektiğini vurgulayarak " Bugün ticaret borsalarımız dünyada örnek hale geldi. Türk cumhuriyetlerine ve 57 İslam ülkesine borsacılık tecrübemizi aktarıyoruz" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’te “Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık sektörüne de önemli katkılar sağlıyoruz. Tarıma Can Suyu Projesi, Soğuk Süt Tankı Projesi, Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi gibi önemli işleri şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah hem kamuda bizler hem de özel işletmelerimiz çok daha yoğun çalışarak sanayi ve ticaret kenti Kayseri’de tarım ve hayvancılığı en üst seviyelere getireceğiz.” diye konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Türkiye ekonomisini zor durumda bırakmak isteyenlerin olduğunu belirterek, "Türkiye ekonomide zor duruma düşürülmeye çalışılıyor. Ancak birlik ve beraberlik içinde bu çabaların boşa çıkartılacaktır" dedi.

Tüm iş insanlarımızın ve onlara destek veren kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği içinde, etkin olarak, yılmadan yollarına devam etmeleri ülkemizin 2023 hedeflerine varmak, Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kayseri’si olmak yolunda önemli güç ve avantaj olacağını ifade eden Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “Ödül almaya hak kazanan tüm Ticaret Borsası üyelerimizi yürekten kutluyor, geceli gündüzlü çalışarak ekonomimize katkı veren tüm iş insanlarımıza teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Konuşmalar sonunda plaket törenine geçildi. 2017 yılında en çok tescil yaptıran 10 firma şu isimlerden oluştu: Bakanlar Et ve Et Ürünleri, Kayseri Şeker Fabrikası, Toprak Mahsulleri Ofisi, Fazlıoğlu Et ve Et Ürünleri, Tadım Gıda, Başyazıcıoğlu Et ve Gıda,  İştah Hayvan Ürünleri, Gözde Et ve Et Ürünleri, Bölükler Bakliyat, Hizmet Et ve Hayvancılık

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel