_

Başkan Bağlamış, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarihe yön veren bir devlet adamıydı”


Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Bağlamış, mesajında, geleceğe ışık tutan fikirlerin, çağdaşlığın ve eserlerin sahibi Mustafa Kemal Atatürk'ün, sadece Türkiye'yi değil bütün dünyayı derinden etkileyen ve tarihe yön veren büyük bir devlet adamı olduğunu ifade etti.
Bağlamış, mesajında şunları kaydetti:
"Aziz milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün kurduğu Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmakta kararlıyız. Bu inançla Onun gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru, milletimizin her ferdine en ileri hayat standartlarını sağlamak azim ve kararlılığı ile birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden çalışmaktayız. Uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalı, Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız."

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram