_

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 'Dünya Gümrük Gününü Kutladı'


26 Ocak Dünya Gümrük Günü, tüm yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanıyor. 

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 26 Ocak Dünya Gümrük günü münasebetiyle ilgili olarak şunları söyledi.

“26 Ocak Dünya Gümrük Gününün amacı, Uluslararası ticaretin geliştirilmesi ve kolaylaştırılması, iş birliğin sağlanması, sağlıklı iletişim kurularak uluslararası eşya, taşıt ve yolcu hareketlerinin kurallara uygun şekilde yürütülmesiyle ülke ekonomisine ve güvenliğine katkı sağlamasıdır.”

Başkan Bağlamış, Kayseri’nin bir ticaret şehri olduğunu belirterek, şöyle konuştu. Kayseri Serbest bölgemizde ve OSB’lerimizde üretilen birçok ürün dünyanın dört köşesine ihracat ediliyor.  Gümrük işlemlerinin hızlı etkin ve verimli bir şekildeki işlemi ihracatı, üretimi ve istihdamı desteklemektedir. Bu hizmetlerin hızlı bir şekilde yürütülmesinde, Kayseri Gümrük Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarının önemli katkıları mevcuttur. Kayseri Gümrük Müdürlüğü çalışanlarımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Bu vesile ile Ülkemizde Kesintisiz ticaret, taşımacılık ve seyahatimizi kolaylaştıran herkese teşekkür ediyor, tüm gümrük çalışanlarımızın “Dünya Gümrük Günü’nü kutluyorum.

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram