_

Tahkim Ticaretin Vazgeçilmez Unsurudur.


TOBB Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve ICC Milletlerarası Tahkim Divanı işbirliği ile İstanbul'da düzenlenen, ICC Türkiye Tahkim Günü Uluslararası Tahkim Konferansına  Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış katıldı.
Konferansa, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile ICC Milletlerarası tahkim Divanı Başkanı Alexis Mourre katıldılar. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Bağlamış konuyla ilgili olarak şunları söyledi."Tahkimin ticaretin vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu belirterek şunları söyledi. " Tahkim, bir ihtilaf durumunda tarafsız, objektif saygın, kuralları baştan net olarak konulmuş bir başvuru mercidir. Ticaret ve yatırım risk almak demektir. ICC Dünyada ticaretin ve yatırımların artması için çalışan en büyük iş Dünyası kuruluşudur."

Tahkimin iş Dünyası için çok önemli bir mevzu olduğunu belirten Başkan Bağlamış, " Türkiye'de üretim yapıp, başka Ülkelere ürün satmak isteyen firmalarımız için ICC bir anlamda sigorta konumundadır. Çünkü her Ülkenin mevzuatları farklı farklıdır. Yatırımcılarımızın bunların hepsini bilmesi mümkün değildir. Aslında bu durum ticaretin iştahını azaltmaktadır. Herhangi bir ihtilaf durumunda tarafsız,objektif, saygın, kuralları en baştan net olarak konulmuş bir kurumun bulunması, tüm tarafları koruyan bir unsurdur. Bu sebepten dolayı tahkim, artık ticaret yapanların olmazsa olmaz koşullarından biri haline gelmiştir" dedi.

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram