_

Tarım Bakanımıza Taleplerimizi İlettik


Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret ederek, Kayseri tarım ve hayvancılık sektörünün yaşadığı sorunları anlatan bir dosya sundu.
Başkan Bağlamış, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya geniş kapsamlı bir barkovizyon sunumu gerçekleştirdi.
Başkan Bağlamış ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi. “ Biz göreve geldikten sonra yönetim kurulu üyelerimizle birlikte sektör temsilcilerimizin bize ilettiği konuları masaya yatırıp, sorunların çözümü adına neler yapabileceğimizin çalışmalarını periyodik olarak yapıyoruz. Üyelerimize yönelik sektörel çalıştaylar düzenleyerek, onlara hem eğitim veriyoruz, hemde sıkıntılarını dinleyerek, siyasilerimize ve ilgili Bakanlıklarımıza dosyalar oluşturarak aktarıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye çıkarma yaparak parti ayırmaksızın tüm Milletvekillerimizle görüştük. Görüşmelerimiz oldukça verimli geçti. Tüm Milletvekillerimize oluşturduğumuz dosyaları takdim ettik.
Ayrıca Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ederek, dosyamızı sunduk.
Bugünde Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir’li ve Bakan Yardımcımız Mustafa Aksu ile geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirerek sunum yaptık. Yaptığımız sunumda şu konulara değindik ;
Kayseri’de İhtisas OSB’lerinin kurulması, İçanadolu Bölgesinin özellikle Kayseri’de buğdayda yaşanan süne problemi ve buğday ekiminin giderek azalması konusunu anlattık.
Yumurta üreticilerimizin Irak sorunu ve KDV düzenlemesi, ithal etin sürekli gündeme gelmesi sonrasında besicilerimizin sıkıntı yaşamaları, Ulusal zincir marketlerin şehrin her yerinde mantar gibi çoğalması neticesinde yerel esnafımızın büyük zarar görmesi. Et Süt Kurumunun Kayseri’de olmaması sebebiyle besicilerimizin ürettikleri hayvanları gerçek değerinde satamaması.
Tavuk etinden üretilen sucukların piyasada kontrolsüz satılması sonrasında gerçek Kayseri sucuğunun bu anlamda zarar görmesi konusuna değindik.
Biz üreticilerimiz ve tüm ilgili Bakanlıklarımız arasında köprü vazifesini yapmaya devam ediyoruz. İlimizin gelişmesi ve Ankara’dan hakettiği destekleri alması için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz ifadelerini kullandı.

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel