_

Gaziantep Ticaret Borsasından KTB'YE Ziyaret


Gaziantep Ticaret Borsası heyeti, Kayseri Ticaret Borsasını ziyaret etti. Gaziantep Ticaret Borsasının 11. Meslek Grubu hububat konusunda istişarelerde bulunmak ve her iki İl arasında ortak projeler gerçekleştirmek için biraraya geldiler.

 

Gaziantep Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ali Alagöz ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi " 

Türkiye'de hububat ekiminde yaşanan gerilemeye bağlı oluşacak riskler ve alınması gereken önlemleri, birlikte masaya yatırdık. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Teknik heyetlerimiz, Gaziantep ve Kayseri Ticaret Borsaları arasında gerçekleştirilecek projelerin çalışmalarını yaptılar. Kayseri Ticaret Borsasına misafirperliğinden dolayı teşekkür ederiz, ifadelerini kullandı."

 

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Karaca, Gaziantep Ticaret Borsasının ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını belirterek 

şöyle konuştu. " Türkiye'deki buğday verimi Dünya standartlarının altındadır. Özellikle sulanamayan alanların sulu tarıma açılması ile üretimin artacağına inanıyoruz. Hububat özelinde buğdaydaki düzensiz gerilemelerde iklim değişikliği etkili oldu. Ancak ekim alanlarında sürekli gerilemenin nedeni girdi maliyetlerinin yükselmesidir. Geçmiş yıllarda Kayseri kaliteli buğdaya sahipti. Maalesef hem zararlı böceklerin ortaya çıkması, hemde iklim değişikliği İlimizde yetişen buğdayın kalitesinin düşmesine neden olmuştur. 2017 yılında buğday üretimi 366 bin ton gerçekleşirken, 2018'de ise 303 bin tona geriledi. Biz Kayseri Ticaret Borası olarak İlimizde hububat kalitesini ve rekoltesini arttıracak projeleri desteklemeye hazırız dedi."

GALERİ RESİMLERİ

Sizlere daha iyi bir hizmet için bize yazın.


ÜYE TEMSİLCİ KANALI

Haritayı Göster

Facebook
Twitter
Youtube
İnstagram
Personel